Elektromotor | Elektromotory rýchly predaj ~ frekvencnemenice.sk

Elektromotory - Elektroprevodovky - Frekvenčné meniče

Vyberte stranu

Elektromotory predaj

Predaj elektromotorov za najlepšie ceny s extra rýchlym doručením po celej republike.

Elektromotory IE2, IE3

Elektromotory fungujú na princípe elektromagnetickej indukcie. Elektromagnetickú indukciu objavil Michael Faraday, ktorý bol známym fyzikom 19. storočia. Prostredníctvom elektromagnetickej indukcie sa vymieňajú rôzne formy magnetických a elektrických polí. Pri prechádzaní meniaceho sa magnetického poľa cievkou sa vybudzuje sila, ktorá donúti náboje v cievke k pohybu, čím vzniká elektrický prúd (dynamo). V prípade zapojenia cievky (elektromotora) k elektrickému napätiu vytvára elektrický prúd medzi cievkami magnetické pole, ktoré roztáča rotor.

Elektromotor – typy (IE2, IE3)

Existuje mnoho rôznych členení elektromotorov. Za základné členenie by sme mohli považovať rozdelenie elektromotorov podľa fáz. V praxi sa najviac stretneme s jednofázovými a trojfázovými elektromotormi. Trojfázové elektromotory sa následne delia na synchrónne a asynchrónne motory. Pri synchrónnych motoroch vzniká magnetické pole, ktoré rotuje synchrónnou frekvenciou. Rýchlosť rotorov asynchrónnych elektromotorov je odlišná od rýchlosti ich magnetického poľa, rotujú teda asynchrónne.

Elektromotor, elektromotory (IE2, IE3) – eshop a cenník

VYBO Electric ponúka vo svojom portfóliu široké spektrum rôznych typov elektromotorov. Trojfázové elektromotory nájdete v 2 materiálových prevedeniach: hliníkové (AL) a liatinové (LC). V prípade záujmu o trojfázový elektromotor máte na výber 4 kategórie rozčlenené podľa otáčok na 3000, 1500, 1000 a 700 ot./min.-1. Pri jednofázových elektromotoroch typu ALJ si môžete vybrať elektromotor z kategórie buď s 3000 alebo s 1500 otáčkami.

Všetky elektromotory skladom

Sklad VYBO Electric patrí medzi najväčšie sklady s elektromotormi v širokom okolí. Na sklade držíme tisícky produktov, preto sa nemusíte báť dlhej dodacej lehoty. Väčšinu objednávok sme schopní vybaviť a doručiť do 24 hodín od potvrdenia vašej objednávky.

Prečo si objednať elektromotor od nás?

✔ Pôsobíme v tejto oblasti už dlhé roky
✔ Naše produkty majú najlepší pomer ceny a kvality
✔ Poskytujeme super rýchle doručenie tovaru
✔ Držíme najvyššie stupne certifikácie
✔ Máme tisícky spokojných zákazníkov